Jeg reiser hver 3-4 måned.

Til vårt vakre naboland SVERIGE

Jeg handler stort sett det samme, og begynner å bli litt kjent med både varer og butikk- handler på samme sted hver gang. Tid og penger spart.

Favoritten er Maximat på Norby sentret.

Jeg er stort sett innom kun TO butikker her, Maximat og Rusta. Hvis jeg er sammen med noen så spiser vi en god middag, en eller annen plass.

– Viste du at rett ved Maximat er det heis, og når du kommer ut av den og går litt fremover ligger Rusta rett ved?? Dette fant jeg ut først nå og jeg har vært på dette sentret noen ganger!! Doh…

Siden jeg nå vet hvilke varer jeg skal kjøpe- hva som lønner seg for meg, tar turen nå litt kortere tid. Jeg rakk å reise mens unger var på skole/sfo og i bhg, så ble kun meg selv og pappan min. Veldig deilig!

Flag of Sweeden abstract painting background
Licensed from: Attila / yayimages.com

Så hva ender jeg opp med å kjøpe hver gang?

Dette er fast på handlelista

  • Speltmel, økologisk
  • Havregryn, økologisk
  • Mørbrand biff av Svenske dyr
  • Karbonade deig- Svenske dyr
  • Pålegg av kylling og litt saltpølse
  • Saft fra BOB- beste i verden
  • Oppvaskpulver
  • Formfett spray med gass
  • Pommes frites- får ikke tak i så gode her i landet
  • Bacon
  • ketchup
  • Innstant kaffe
  • Cola
  • Øl
  • Syltetøy fra BOB ( hadde fra før så kjøpte ikke denne gangen)
  • Hushall ost fra Arla- ingen over ingen ved siden. BEST
  • Yoghurt kartonger
  • Melk ( glemte å kjøpe det denne gangen)
  • Flytende margarin ( hadde hjemme fra før denne gangen)
  • Krydder
  • Fullkorn spaghetti

Så blir det jo med ting allikevel som ikke alltid står på lista da- denne gangen ble det

  • Diabetes godt
  • Halloween godt
  • Ris
  • Dusj såpe til Gnierfru mannen
  • Deo til Gnierfru mannen
  • Elektrisk tannbørste til minste gnierungen
  • Hvite fluffy ørevarmere til eldste gnierungen
  • ledd telys
  • julekuler bittesmå- til julegaveprosjekt
  • Flere tannbørster til barna
  • ett par julegaver ekstra på Rusta

Mulig det ble litt mer også, husker ikke alt. Men hva tror du totalen med reise utgifter og mat til å spise på turen ble?

Nesten 6500 kr!! Mye tenker du kanskje? Nja…

Se her når vi deler det opp:

6500 kr delt på 17,39 uker ( som er 4 måneder til neste tur over) = 373,77(374) kr uken. Dette er penger jeg bare trekker fra det opprinnelige ukes budsjettet vårt som ligger på 1200 kr i snitt. 1200 kr – 374 kr = 826 kr hver uke i 4 mnd fremover. Men så trenger jeg ikke kjøpe kjøtt eller mel osv på en stund da.

Så gjenstår det å se om jeg klarer å holde budsjett- hvis ikke lønner det deg vel kanskje ikke å dra over?

 

Siste innlegg